- Sklep
- Strona główna
- Kontakt
- 15 lat Inspirion Polska - startujemy 09.11.2020
- Aktualizacja API
- FM2020
- Film instruktażowy platformy B2B
- Krasnale
- Parasole Specjalne
- Poznaj naszych kandydatów do SuperGift 2016
- Praca - Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia
- Przetargi
- Testowa
- UPS - Strony nie znaleziono
- WSPARCIE UE
- WSPARCIE W ZAKRESIE ZAPEWNIENIA PŁYNNOŚCI FINANSOWEJ ORAZ WSPARCIE DLA BIEŻĄCEJ DZIAŁALNOŚCI INSPIRION POLSKA SP. Z O.O.
- Walizka według własnego projektu
- Wdrożenie oprogramowania usprawniającego zarządzanie przepływem pracy
- Wyprzedaże i promocje cenowe 2019
- Wysłanie-cv-test
- Zamów bezpłatny katalog Christmas Special 2018
- Zamów katalog
- Zamów katalog_V2
- Zapis na newsletter
- Zaproszenie do składania ofert Poddziałanie: 1.4.1 RPOWD
- Znakowanie
- Złóż zamówienie i odbierz mikołajkowy upominek :-)
- kontakt-inp
- testowa storna niezlaeżna
- wysylka_formularza
Znakowanie
Nowoczesny park maszynowy i wykwalifikowana kadra pozwalają na przyjęcie zleceń, których nie podejmuje się konkurencja. Nasza drukarnia zdobyła zainteresowanie wielu firm na starym kontynencie, wykonujemy znakowania dla klientów z Niemiec, Francji oraz innych krajów europejskich. Poza jakością wykonywanych nadruków dodatkowo zyskujesz: Pieniądze – ograniczasz koszty logistyki związanej z transportem towaru od dostawcy do drukarni, dodatkowo istnieje możliwość dostarczenia gotowych materiałów do wskazanego miejsca Czas – znakowanie odbywa się na miejscu, dzięki czemu gotowy produkt możesz otrzymać już w ciągu 48 godzin. Bezpieczeństwo – dzięki powierzeniu całości prac jednej firmie uzyskujesz gwarancję na każdy aspekt zakupionego towaru. Od stanu faktycznego gadżetu, poprzez jakość na druku, na dostarczeniu na wskazane miejsce i czas kończąc.
W związku z licznymi pytaniami Klientów odnośnie sposobu poprawnego przygotowania materiałów na potrzeby naszej drukarni, oferujemy Państwu poniższe wyjaśnienia. Drukarnia INSPIRION oferuje wiele różnych technik znakowania materiałów reklamowych, co wiąże się z odpowiednim przygotowaniem nadruku w zależności od wykonywanego znakowania.
Sitodruk, Druk Transferowy, Tampodruk
Techniki drukarskie wymagające przygotowania klisz, które później będą odwzorowywane na światłoczułych siatkach oraz płytkach, których kształt definiuje wygląd nadruku. Do poprawnego wykonania wysokiej jakości znakowania potrzebne są pliki w formacie wektorowym, gdzie cały projekt nadruku jest w postaci krzywych. Wszystkie teksty powinny być przekonwertowane na krzywe wektorowe, podobnie jak wszystkie znaki i grafika muszą być przedstawione za pomocą obiektów wektorów.
Obiekty wektorowe powinny zawierać poprawne informacje odnośnie kolorystyki, jaka ma być odwzorowana przy drukowaniu. Kolorystyka znakowania powinna być podana za pomocą wzornika PANTONE® Solid Coated lub HKS® K.
Wzorowo przygotowany plik nie posiada żadnych konturów oraz jest poprawnie pospawany i poprzycinany – nie ma żadnych zbędnych obiektów w projekcie, które mają zasłaniać, przykrywać lub poprawiać inne widoczne elementy projektu.
Minimalne grubości linii oraz innych drobnych elementów, w przypadku Sitodruku oraz Transferu nie powinny być mniejsze niż 0,35 mm.
Tampodruk oferuje bardziej precyzyjne znakowanie i minimalna grubość linii lub innych elementów wynosi 0,1 mm.
W przypadku wykorzystywania koloru tła podłoża do znakowania (co zdarza się bardzo często), lub przy znakowaniu logo, które zawiera elementy puste, tak zwane wybranie – sugerujemy by owo wybranie miało grubość 0,5 mm przy Sitodruku i Transferze, 0,2 mm w przypadku Tampodruku.
Dla przykładu, nadruk logo INSPIRION na białym segmencie parasola, gdzie biały kolor poszycia będzie wykorzystany jako tło dla białego napisu INSPIRION. Będzie to nadruk Sitodrukiem, więc grubość napisu musi być nie mniejsza niż 0,5 mm.
Jeśli grubości linii oraz elementów z wybrania nie będą spełniały naszych norm, nie jesteśmy w stanie zagwarantować poprawnego nadruku. W zależności od podłoża, koloru farby, techniki nadruku i konkretnego kształtu logo, wszystkie elementy mniejsze niż rekomendowane powyżej mogą się zalewać lub w ogóle nie wydrukować.
Obsługiwane formaty plików wektorowych: PDF, AI, EPS, PS, CDR, SVG.
Warto tutaj zwrócić uwagę na istotny fakt, że wszystkie formaty wektorowe mają możliwość przechowywania bitmap, i częstym błędem jest zapisywanie bitmapy do formatu wektorowego, z nadzieją, że rozwiąże to wszystkie problemy. Niestety to tak nie działa. Bitmapa zapisana w formacie PDF, AI, EPS etc, to nadal bitmapa.
Najczęściej spotykane formaty plików, które definitywnie są bitmapami to: JPG, JPEG, BMP, PNG, PSD, GIF, TIFF. Każdy plik z takim rozszerzeniem nie może zostać wykorzystany do znakowania Sitodrukiem, Transferem lub Tamponem.
Poprawnie przygotowany plik wektorowy jest niemal w każdym wypadku akceptowalny do każdej innej techniki znakowania, więc nie tylko dla Sitodruku, Transferu czy Tamponu, gdzie taki format jest niezbędny, ale także do znakowania cyfrowego i laserowego – Sublimacji, Fototransferu, Druku Bezpośredniego oraz Grawerowania.
Druk Bezpośredni, Fototransfer, Sublimacja
Pliki wektorowe są jak najbardziej mile widziane przy tych technikach znakowania, niemniej są to druki cyfrowe, więc można również wykorzystywać wysokiej jakości mapy bitowe. Mapa bitowa powinna być zapisana w rozdzielczości nie mniejszej niż 300 DPI przy zachowaniu oryginalnych rozmiarów znakowania, oraz należy pamiętać o przygotowaniu wektorowego wykrojnika (nie dotyczy to plików wektorowych, wykrojnik można stworzyć za pomocą kilku kliknięć na podstawie poprawnego wektora, czego niestety nie można wykonać przy pracy z bitmapami).
Drukarki cyfrowe wykorzystują kolory CMYKa, tak więc wszystkie kolory PANTONE, HKS, RGB oraz inne zostaną automatycznie przekonwertowane na paletę CMYK, co może wiązać się z pewnymi zniekształceniami barwnymi, na które nie mamy wpływu.
Druk Bezpośredni oraz Sublimacja nie wymagają przygotowania żadnych spadów
Podczas przygotowania pliku pod Fototransfer, należy pamiętać o 2 mm spadach wokół projektu. Nadruk Fototransferowy jest wycinany ze specjalnej folii przy pomocy plotera tnącego, więc dobrze jest wziąć pod uwagę drobne przesunięcia noża podczas wycinania. Jeśli nie chcemy by białe tło wynikające z koloru folii pojawiało się przy liniach cięcia, należy uwzględnić spady w projekcie.
Znakowanie Laserowe – Grawer
W przypadku obróbki termicznej, preferowane są również pliki wektorowe, ale należy pamiętać o tym, by projekt był przygotowany w wariancie jednokolorowym. O ile znakowanie laserowe pozwala na wykorzystanie rastra, to trzeba się liczyć z tym, że wszystkie kolory zostają przekonwertowane na skalę szarości i taki zabieg często zwraca mało satysfakcjonujący rezultat. Poniżej przykład wzorowo przygotowanego pliku wektorowego na Grawer.
Dziękujemy Państwu za uwagę i życzymy owocnej współpracy.
Zespół Inspirion Polska